طرز تهیه واویشکا گوشت

طرز تهیه واویشکا گوشت معنی واویشکا انواع واویشکا طرز تهیه واویشکا با سیب زمینی طرز تهیه واویشکا روسی

واویشکای گوشت چرخ کرده یکی از غذاهای خوشمزه خطه سرسبز شمال کشورمان است که با مواد متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه واویشکا گوشت در ادامه با سایت پانا مگ همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
گوشت چرخ کرده۳۰۰ گرم
پیاز۲ عدد
سیب زمینی۲ عدد بزرگ
فلفل دلمه ای۱ عدد
گوجه فرنگی۴ عدد
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
زردچوبه و روغن مایعبه مقدار کافی

طرز تهیه واویشکا گوشت

مرحله اول

برای تهیه واویشکای گوشت ابتدا سیب زمینی ها را پوست می گیریم، سپس به صورت نگینی به اندازه حبه قند خرد می کنیم. در ادامه سیب زمینی ها را با آب سرد می شوییم و درون آبکش می ریزیم تا آب اضافی شان خارج شود.

مرحله دوم

در این مرحله پیاز را به صورت نگینی ریز خرد می کنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و مقداری روغن اضافه می کنیم. در ادامه پیاز را به تابه اضافه می کنیم و چند دقیقه تفت می دهیم تا سبک و شیشه ای شود.

مرحله سوم

پس از اینکه پیاز سبک شد، مقداری زردچوبه و فلفل سیاه به تابه اضافه می کنیم و تفت دادن را دو دقیقه دیگر ادامه می دهیم تا عطر ادویه ها خارج شود. در ادامه گوشت چرخ کرده را به تابه اضافه می کنیم و تفت می دهیم.

مرحله چهارم

گوشت چرخ کرده را باید به اندازه ای تفت دهیم که تغییر رنگ بدهد. پس از اینکه رنگ گوشت تغییر کرد، فلفل دلمه ای را به صورت نگینی ریز خرد می کنیم و به تابه اضافه می کنیم، سپس کمی تفت می دهیم تا نرم شود.

مرحله پنجم

در این مرحله پوست گوجه فرنگی ها را جدا می کنیم، سپس آنها را درون میکسر می ریزیم و میکس می کنیم. در صورتی که میکسر در دسترس نداشتیم، گوجه فرنگی ها را با رنده ریز رنده می کنیم و به تابه می افزاییم.

مرحله ششم

اضافه کردن رب گوجه فرنگی اختیاری است، اما نصف قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی می تواند هم باعث خوشمزه تر شدن واویشکا شود، هم اینکه غذا را خوشرنگ تر کند. البته باید رب گوجه فرنگی را به خوبی سرخ کنیم.

مرحله هفتم

پس از اینکه گوجه فرنگی را به تابه اضافه کردیم، درب تابه را می گذاریم و اجازه می دهیم گوشت به طور کامل بپزد و آب درون کشیده شود. در حین پخت گوشت یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و مقداری روغن اضافه می کنیم.

مرحله هشتم

پس از اینکه روغن به خوبی داغ شد، سیب زمینی های نگینی را به تابه اضافه می کنیم و به خوبی تفت می دهیم تا کاملا سرخ شوند. پس از اینکه سیب زمینی ها سرخ شدند، کمی زردچوبه به آنها اضافه می کنیم تا خوشرنگ تر شوند.

مرحله نهم

حالا باید صبر کنیم تا آب واویشکا به طور کامل کشیده شود و به روغن بیفتد. در ۱۰ دقیقه پایانی پخت واویشکا مقداری نمک اضافه می کنیم. در پایان واویشکا را در ظرف مورد نظرمان می کشیم و به همراه سیب زمینی سرخ کرده سرو می کنیم.

دسته بندی: آموزش آشپزی
آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 11 مهر 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پانا مگ و لینک مستقیم بلا مانع است.