مطالب پر بازدید
طرز تهیه نخود آب به روش سنتی و با طعمی بی نظیر

طرز تهیه نخود آب به روش سنتی و با طعمی بی نظیر

طرز تهیه نخود آب نخود آب از غذاهای قدیمی و بسیار مقوی کشورمان است که با ترکیبات متنوعی درست می شود، برای مشاهده …

طرز تهیه فتوچینی مرغ؛ غذایی خوش طعم برای مهمانی‌های خاص

طرز تهیه فتوچینی مرغ؛ غذایی خوش طعم برای مهمانی‌های خاص

طرز تهیه فتوچینی مرغ فتوچینی مرغ، با ترکیبی از پاستای نرم و کرمی، تکه‌های آبدار مرغ و یک سس خامه‌ای غنی، یک غذای …

طرز تهیه آش لبو یا چغندر قرمز ساده با طعمی بی نظیر

طرز تهیه آش لبو یا چغندر قرمز ساده با طعمی بی نظیر

طرز تهیه آش لبو آش لبو یکی از انواع آش های ساده و خوشمزه ایرانی است که با دستورهای متنوعی درست می شود، …

طرز تهیه باسترما پلو

طرز تهیه باسترما پلو, دستور پخت باسترما پلو

باسترما پلو یکی از انواع غذاهای خوشمزه و لذیذ و اصیل گیلانی است که طعمی فوق العاده دارد، باسترما پلو برای پذیرایی و مهمانی‌ها بسیار شیک و مناسب است، این غذای پرطرفدار را می‌توانید به روش‌های مختلف آماده کنید، برای آشنایی کامل و مرحله به مرحله با طرز تهیه باسترما پلو در ادامه با سایت آموزشی پانا مگ همراه باشید.

مواد لازممقدار مواد
اردک یا مرغ کامل۱ عدد
رب انار ملس۱ تا ۱ و نیم قاشق غذا خوری با توجه به اندازه مرغ
رب ازگیل۱ تا ۱ و نیم قاشق غذا خوری با توجه به اندازه مرغ
نمک و زردچوبهبه مقدار لازم
فلفل سیاهبه مقدار لازم
مواد لازم برای داخل شکم مرغمقدار مواد
گردو درشت سابیده شده۱۵۰ گرم
رب انار ملس۱ قاشق غذا خوری
عصاره یا رب آلوچه۲ قاشق غذا خوری
سبزی خرد شده شامل ( چوچاق، گشنیز و جعفری )به مقدار لازم
پیاز نگینی سرخ شده۱ قاشق غذا خوری پر
نمک و فلفل سیاهبه مقدار لازم
زرشک تفت داده شده برای تزئینبه مقدار لازم
زعفران دمکرده غلیظ برای تزئینبه مقدار لازم
خلال پسته برای تزئینبه مقدار لازم

طرز تهیه باسترما پلو

مرحله ۱: شستن مرغ و آعشته کردن آن به رب ازگیل

ابتدا اردک یا مرغ را بدون این که خرد کنید، تمیز کنید، بعد بشورید، اجازه دهید آب اضافی آن خارج شود، سپس مرغ را داخل یک ظرف قرار دهید، مقداری رب ازگیل با دست روی آن بمالید به طوری که همه جای مرغ کاملاً به رب ازگیل آغشته شود.

مرحله ۲: آغشته کردن مرغ به رب انار

بعد مقداری رب انار ملس روی مرغ بمالید و مرغ را کاملا به آن آغشته کنید، با توجه به ذائقه خودتان می‌توانید از رب انار ترش یا رب انار شیرین هم برای مزه‌دار کردن مرغ استفاده کنید اما بهتر است که از رب انار ملس استفاده شود تا طعم آن بهتر شود.

مرحله ۳: اضافه کردن ادویه‌ها به مرغ

سپس مقداری نمک، فلفل سیاه و زردچوبه روی مرغ بپاشید و در همه قسمت‌های آن پخش کنید، اجازه دهید تا دو ساعت در یخچال بماند و ادویه‌ها به خورد مرغ برود و مزه‌دار شود در این فاصله مواد سس برای داخل شکم مرغ یا اردک را آماده کنید.

مرحله ۴: میکس کردن چوچاق و جعفری و گشنیز

مقداری سبزی چوچاق که از قبل آماده کرده‌اید را داخل میکسر بریزید، بعد جعفری و گشنیز تازه که شسته‌اید و خشک شده اند را به آن اضافه کنید، سپس با هم میکس کنید تا کاملاً مخلوط و یکدست شوند به جای سبزی‌ها می‌توانید از خالواش خام استفاده کنید.

مرحله ۵: اضافه کردن رب انار

بعد مقداری رب انار ملس به سبزی‌ها اضافه کنید، دوباره با هم میکس کنید تا طعم رب انار به خورد آن‌ها برود و کاملاً خوش طعم شوند، با توجه به ذائقه خودتان می‌توانید از رب انار ترش یا شیرین هم برای درست کردن مواد داخل مرغ استفاده کنید.

مرحله ۶: خرد کردن و تفت دادن پیاز

سپس یک پیاز را پوست بگیرید، بشورید، به شکل نگینی خرد کنید، بعد در یک تابه مقداری روغن بریزید، روی حرارت متوسط قرار دهید تا روغن داغ شود سپس پیازها را در تابه بریزید و همراه با آن تفت دهید تا سبک و طلایی رنگ شوند.

مرحله ۷: اصافه کردن پیاز تفت داده شده به سبزی‌ها

بعد تابه را از روی حرارت بردارید، تابه را در کنار بگذارید تا پیازها در دمای محیط کمی خنک شوند سپس پیاز تفت داده شده را داخل میکسر بریزید و همراه با سبزی‌ها کمی میکس کنید تا عطر و طعم پیاز سرخ شده به خورد مواد داخل میکسر برود.

مرحله ۸: اضافه کردن ادویه‌ها و رب آلوچه

سپس مقداری نمک و فلفل سیاه به مخلوط مواد اضافه کنید، همه مواد را با هم میکس کنید تا عطر ادویه‌ها پخش شود، بعد مقداری رب آلوچه به مخلوط مواد اضافه کنید، با هم میکس کنید تا طعم آن ترش مزه شود، مقدار رب بستگی به ذائقه خودتان دارد.

مرحله ۹: اصافه کردن و میکس کردن مغز گردوها

بعد از آن مغز گردو به مخلوط مواد اضافه کنید، با هم میکس کنید تا همه مواد کاملاً با هم مخلوط شوند و طعم گردو به خورد مواد برود، گردوها را لازم نیست که خیلی پودر کنید، فقط به اندازه‌ای که زیر دندان احساس شوند آنها را میکس و خرد کنید.

مرحله ۱۰: پر کردن شکم مرغ با مواد میکس شده

مخلوط مواد را از میکسر بیرون بیاورید، داخل شکم مرغ بریزید بهتر است که شکم مرغ را بدوزید که در هنگام سرخ کردن و پختن مواد از داخل آن بیرون نریزند سپس در یک تابه مقداری روغن بریزید، روی حرارت متوسط قرار دهید تا روغن داغ شود.

مرحله ۱۱: سرخ کردن مرغ

وقتی که روغن داغ شد مرغ را داخل تابه قرار دهید، مرغ را کامل سرخ کنید مقدار روغن باید به اندازه‌ای باشد که همه قسمت‌های مرغ خوب سرخ شود وقتی که یک طرف مرغ طلایی رنگ شد آن را برگردانید تا طرف دیگر مرغ هم کاملاً سرخ شود.

مرحله ۱۲: پختن مرغ و جوشاندن آب

بعد مرغ را داخل یک قابلمه قرار دهید، مقداری آب روی آن بریزید در قابلمه را ببندید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا مرغ خوب بپزد در این فاصله مقداری آب داخل یک قابلمه بریزید، روی حرارت متوسط قرار دهید تا آب شروع به جوشیدن کند.

مرحله ۱۳: جوشاندن و آبکش کردن برنج

وقتی آب شروع به جوشیدن کرد برنج را که از چند ساعت قبل خیس کردید داخل قابلمه بریزید، اجازه دهید تا برنج‌ها همراه با آب به مدت تقریباً ۶ تا ۷ دقیقه بجوشند و قد بکشند، بافت برنج‌ها در این مرحله کمی نرم می‌شود سپس برنج‌ها را آبکش کنید.

مرحله ۱۴: ریختن برنج و مرغ داخل قابلمه

بعد از آن داخل یک قابلمه مقداری روغن بریزید سپس یک لایه از برنج آبکش شده را کف قابلمه بریزید تا همه قسمت‌های آن را بپوشاند بعد مرغ را که خوب پخته است روی یک لایه برنج قرار دهید، دوباره بقیه برنج را روی مرغ بریزید و آن را بپوشانید.

مرحله ۱۵: دم کردن برنج و مرغ

بعد از آن در قابلمه را با دم‌کنی محکم ببندید، اجازه دهید تا برنج به مدت یک ساعت همراه با مرغ خوب دم بکشد و آماده شود بعد از این مدت قابلمه را از روی حرارت بردارید، کنار بگذارید سپس باسترما پلو را داخل یک ظرف مناسب بریزید.

مرحله ۱۶: تزئین کردن باسترما پلو و سرو آن

بعد روی برنج را به دلخواه خودتان با مقداری زرشک تفت داده شده، برنج زعفرانی و خلال پسته تزئین کنید سپس به عنوان یک غذای خوش طعم همراه با سالاد، ترشی، زیتون پرودره و انواع دورچین و مخلفات برای پذیرایی و مهمانی‌ها سرو کنید.

لطفا امتیاز دهید
دسته بندی: آموزش آشپزی
آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 22 آذر 1402
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پانا مگ و لینک مستقیم بلا مانع است.