طرز تهیه پف پفی عروسکی

طرز تهیه پف پفی عروسکی

پف پفی عروسکی یکی از انواع خوراکی‌های خوشمزه، ساده و پرطرفدار به خصوص در میان کودکان است که خیلی راحت و سریع درست می‌شود، این مارشمالوهای خوش طعم را می‌توانید به شکل‌های مختلف با طعم‌های متنوع و لذیذ برای پذیرایی آماده کنید. برای آشنایی کامل و مرحله به مرحله با طرز تهیه پف پفی عروسکی در ادامه با سایت آموزشی پانا مگ همراه باشید.

مواد لازممقدار مواد
پودر ژله۱ بسته
آب جوشنصف پیمانه
آردبه مقدار لازم
نشاسته ذرتبه مقدار لازم
شکلات ذوب شدهبه مقدار لازم

طرز تهیه پف پفی عروسکی

مرحله ۱: مخلوط کردن پودر ژله با آب جوش

ابتدا یک بسته پودر ژله را داخل یک ظرف بریزید به دلخواه و با سلیقه خودتان می‌توانید از هر پودر ژله با هر رنگ و هر طعمی که خواستید استفاده کنید، سپس مقداری آب جوش به پودر ژله اضافه کنید، خوب هم بزنید تا کاملاً با هم مخلوط و یکدست شوند.

مرحله ۲: استفاده از ژله آلوورا و مخلوط کردن آن با رنگ‌های خوراکی

می‌توانید از پودر ژله آلوورا استفاده کنید، بعد وقتی که با آب جوش مخلوط کردید به آن چند قطره رنگ خوراکی مورد نظر خودتان را اضافه کنید، خوب هم بزنید تا کاملاً با هم ترکیب شوند، سپس از آن استفاده کنید یا آن را در ظرف‌های جداگانه با رنگ‌های مختلف مخلوط کنید.

مرحله ۳: نگه داشتن مخلوط مواد به روش بن ماری روی حرارت

بعد از آن برای این که ذرات پودر ژله در آب جوش کاملاً حل شوند و بافت مخلوط تشکیل شده شفاف و یک دست شود ظرف مخلوط را به روش بن‌ماری روی حرارت غیر مستقیم نگه دارید تا ذرات پودر ژله کاملاً حل شوند و بافت مخلوط، شفاف، یک دست و صاف شود.

مرحله ۴: هم زدن مخلوط و فومی شدن آن

بعد از آن ظرف مخلوط را از روی حرارت غیر مستقیم بردارید و کنار بگذارید تا کمی از حرارت اولیه آن کم شود، سپس با دور تند همزن برقی مخلوط را به مدت تقریباً ۶ تا ۷ دقیقه هم بزنید تا بافت آن فومی شکل شود، پف کند و حجم آن زیاد شود.

مرحله ۵: ایجاد حفره‌های هم اندازه روی آرد

سپس مقداری آرد را داخل یک ظرف بریزید و روی آن حفره‌هایی هم‌ اندازه ایجاد کنید می‌توانید برای این که حفره‌ها هم اندازه و هم شکل باشند از یک قالب مخصوص یا هر وسیله دیگری استفاده کنید، حفره‌های باید به شکل تنه عروسک باشند تا مارشمالو در آن فرم بگیرد.

مرحله ۶: ریختن مخلوط ژله‌ای داخل حفره‌ها و فرم گرفتن آن‌ها

بعد از این که مخلوط ژله‌ای کاملاً فومی شکل شد، آن را در قیف بریزید، سپس داخل حفره‌های روی آرد را با مخلوط ژله‌ای پر کنید تا بعد از این که کمی خودشان را گرفتند به راحتی از آرد جدا شوند سپس اجازه دهید تا چند دقیقه مخلوط ژله‌ای خودش را بگیرد.

مرحله ۷: اضافه کردن قسمت‌های دیگر به مارشمالو عروسکی

بعد روی مارشمالو که کمی فرم گرفته طبق سلیقه و به دلخواه خودتان قسمت‌های دیگر را برای ایجاد یک شکل عروسکی به آن اضافه کنید، مثلاً می‌توانید روی دایره وسط دو دایره کوچک به عنوان گوش‌های عروسک ایجاد کنید تا فرم بگیرد و شکل مارشمالو عروسکی شود.

مرحله ۸: ذوب کردن شکلات برای طراحی چهره عروسک مارشمالو

سپس برای طراحی چهره عروسک مثلاً چشم عروسک می‌توانید مقداری شکلات را داخل یک ظرف کوچک بریزید و به روش بن‌ماری روی حرارت غیر مستقیم نگ هدارید تا شکلات ذوب شود، سپس با شکلات ذوب شده برای عروسک چشم و دهان بکشید.

مرحله ۹: استفاده از ژله رنگی برای طراحی چهره عروسک مارشمالو

به جای شکلات ذوب شده می‌توانید از پودر ژله به رنگ دیگری هم استفاده کنید یا پودر ژله آلوورا را با رنگ مشکی، قرمز، قهوه‌ای خوراکی یا هر رنگ خوراکی دیگری مخلوط کنید، بعد از این که آماده شدند آن‌ها را داخل قیف بریزید و برای عروسک چشم و دهان طراحی کنید.

مرحله ۱۰: بیرون آوردن مارشمالوهای فرم گرفته از آرد و غلتاندن آن‌ها در نشاسته ذرت

سپس اجازه دهید تا مارشمالوها به مدت نیم ساعت داخل آرد باقی بمانند و کاملا خودشان را بگیرند سپس آنها را از آرد جدا کنید، داخل ظرفی مقداری نشاسته ذرت بریزید، مارشمالوها را وقتی از آرد جدا کردید داخل نشاسته بغلطانید تا سطح آنها را کاملاً با نشاسته ذرت پوشانده شود.

مرحله ۱۱: سرو کردن پف پفی عروسکی

نشاسته ذرت باعث می‌شود که پف پفی عروسکی حالت چسبندگی نداشته باشد و به راحتی می‌توانید آن‌ها را داخل ظرف مناسب قرار دهید، بدون این که به هم بچسبند، سپس تعدادی پف پفی عروسکی را داخل ظرف مناسب قرار دهید و از آنها برای پذیرایی و مهمانی‌ها استفاده کنید.

لطفا امتیاز دهید
آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 2 اسفند 1402

مطالب پربازدید از سراسر وب

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پانا مگ و لینک مستقیم بلا مانع است.