طرز تهیه نان سوپ خانگی و خوشمزه؛ دستور پختی که نباید از دست بدهید!

طرز تهیه نان سوپ

طرز تهیه نان سوپ

نان سوپ یکی از انواع نان‌های خوشمزه، ترد و لذیذ است که به روش‌های مختلف و خیلی راحت درست می‌شود، این نان خوش طعم بافتی سبک و ترد دارد که برای پذیرایی و مهمانی‌ها همراه با سوپ یا طعم‌های متنوع ماست برای پیش غذا استفاده کنید. برای آشنایی کامل و مرحله به مرحله با طرز تهیه نان سوپ در ادامه با سایت آموزشی پانا مگ همراه باشید.

مواد لازممقدار مواد
آرد فانتزی۲۰۰ گرم
بهبود دهنده۲ گرم
نمک۴ گرم
شکر۴ گرم
مخمر فوری۳ گرم
آب۱۰۰ تا ۱۲۰ گرم
انواع دانه‌ها مثل کنجدبه مقدار لازم

طرز تهیه نان سوپ

مرحله ۱: مخلوط کردن آرد و نمک و شکر

ابتدا مقداری آرد که بهتر است آرد فانتزی باشد را داخل یک ظرف بریزید، بعد کمی نمک به آن اضافه کنید، هم بزنید تا کاملاً با هم ترکیب شوند، سپس مقداری شکر را به ترکیب آرد و نمک اضافه کنید، دوباره هم بزنید تا خوب با هم مخلوط و یکدست شوند.

مرحله ۲: اصافه کردن مخمر فوری و بهبود دهنده به ترکیب مواد

بعد از آن مخمر فوری را به ترکیب اضافه کنید، هم بزنید و با هم خوب مخلوط کنید، سپس بهبود دهنده را روی مواد بریزید و با هم ترکیب کنید، بعد ترکیب مواد خشک را خوب هم بزنید تا کاملا با هم مخلوط شوند و بافت یک دست و صافی تشکیل شود.

مرحله ۳: اضافه کردن آب به ترکیب مواد و مخلوط کردن آن‌ها با هم

سپس آب را کم کم بعد از چند مرحله به ترکیب مواد خشک اضافه کنید، هم بزنید تا خوب با هم مخلوط شوند، کم کم خمیر شکل بگیرد و جمع شود، دقت کنید چون آبخور آردهای مختلف با هم فرق می‌کند حتماً آب را کم کم به آرد اضافه کنید و مخلوط کنید که خمیر شل نشود.

مرحله ۴: ورز دادن خمیر

بعد از آن خمیر را به مدت تقریباً ۱۰ دقیقه با دست حسابی ورز دهید تا بافت آن کاملا صاف، یک دست، نرم و لطیف شود، برای درست کردن این نان لازم نیست تست پنجره را انجام دهید، یعنی مقدار کشسانی و منسجم بودن آرد برای درست کردن این نان ضروری نیست.

مرحله ۵: استراحت کردن خمیر در دمای محیط

سپس داخل یک ظرف مقداری روغن بریزید و آن را با روغن کاملا چرب کنید، خمیر را داخل ظرف قرار دهید، روی ظرف را با نایلون بپوشانید و اجازه دهید تا خمیر به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه در دمای محیط استراحت کند، کمی پف کند و حجم آن زیاد شود.

مرحله ۶: تقسیم کردن خمیر به چانه‌های کوچک و فرم دادن آن‌ها

بعد از این مدت نایلون روی ظرف را بردارید، خمیر را با دست کمی ورز دهید سپس به چانه‌های کوچک تقریباً به اندازه یک گردو تقسیم کنید، وقتی همه چانه‌ها را آماده کردید و به آنها فرم دادید، بعد آن‌ها را به شکل یک بیضی در آورید و روی سطح بچینید.

مرحله ۷: استراحت کردن چانه‌های خمیر

سپس روی برش‌های خمیر را با نایلون بپوشانید و اجازه دهید تا به مدت ۱۰ دقیقه دیگر استراحت کنند، کمی پف کنند و برای پخت آماده شوند، بعد از این مدت یکی از چانه‌های خمیر را از زیر نایلون بردارید، باید نایلون روی بقیه خمیرها بماند که بقیه آنها خشک نشوند.

مرحله ۸: فرم دادن خمیرها و غلتاندن آن‌ها در آب

بعد برش‌های خمیر را به ترتیب از اولین خمیری که آماده کرده بودید روی سطح صاف بغلتانید و به شکل یک نوار باریک، بلند و کشیده درآورید، بعد یک مقدار آب را داخل یک ظرف بریزید سپس ابتدا نوار باریک را داخل آب بغلطانید تا کاملا خیس شود.

مرحله ۹: ریختن دانه‌های دلخواه داخل ظرف مناسب

سپس به دلخواه و با سلیقه خودتان مقداری از دانه‌های مختلف مثل کنجد را داخل ظرف‌های جداگانه بریزید، دقت کنید که از سیاه دانه و دانه چیا برای درست کردن این نان استفاده نکنید، از بقیه دانه‌ها به دلخواه خودتان می‌توانید برای روی خمیرها استفاده کنید.

مرحله ۱۰: غلتاندن خمیرها در دانه‌های مختلف و پوشاندن آن‌ها با نایلون

بعد از آن باریکه‌های خمیر را داخل دانه‌ کنجد بغلتانید تا همه قسمت‌های آن با کنجد پوشانده شود، همه خمیرهای فرم گرفته را به همین شکل آماده کنید، بعد آن‌ها را روی یک سطح صاف یا داخل یک ظرف قرار دهید، سپس روی خمیرها را با نایلون بپوشانید.

مرحله ۱۱: استراحت کردن خمیرها تا دو برابر شدن حجم آن‌ها

اجازه دهید تا خمیرها به مدت یک ساعت در دمای محیط استراحت کنند و حجم آنها تقریبا ۲ تا ۲ و نیم برابر شود، خوب پف کنند و بعد از این مدت نایلون را از روی خمیرها بردارید، بعد داخل سینی فر یک کاغذ روغنی قرار دهید روی کاغذ را با کمی روغن چرب کنید.

مرحله ۱۲: قرار دادن خمیرها در فر و تنظیم دمای فر

سپس خمیرها را با فاصله روی کاغذ روغنی بچینید مقداری آب روی خمیرها اسپری کنید، بعد سینی خمیرها را در فر که از ۱۰ دقیقه قبل گرم شده است قرار دهید دمای فر را روی ۲۰۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید، بعد مقداری آب در فضای داخلی فر اسپری کنید.

مرحله ۱۳: پختن نان‌ها در فر با بخار آب

برای این که در هنگام پخت در فضای داخلی فر، بخار تشکیل شود تا بافت نان‌ها بعد از پخت کاملاً نرم و لطیف شوند و خشک نشوند، یک ظرف را پر از آب کنید و در داخل فر قرار دهید، اجازه دهید تا نان‌ها در فر با فن کانوکشن به مدت ۶ دقیقه با بخار آب بپزند.

مرحله ۱۴: پختن نان‌ها در فر بدون بخار آب

بعد از این مدت ظرف آب را از داخل فر بیرون بیاورید و اجازه دهید تا نان‌ها به مدت ۱۰ دقیقه دیگر در فر بدون بخار بپزند، و سطح آنها کاملاً طلایی رنگ شود، بعد از این که نان‌ها خوب پختند و آماده شدند سینی را از فر بیرون بیاورید و در دمای محیط قرار دهید.

مرحله ۱۵: چیدن نان‌ها در طرف مناسب و سرو کردن نان سوپ

بعد از این که نان‌ها در دمای محیط سرد شدند آنها را از کاغذ روغنی جدا کنید و در ظرف دیگری قرار دهید سپس تعدادی نان سوپ را داخل ظرف مناسب سرو بچینید، همراه با سوپ‌های متنوع، ماست موسیر و ماست و لبو در وعده‌های مختلف غذایی سرو کنید.

بروز رسانی توسط در شنبه 19 خرداد 1403

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پانا مگ و لینک مستقیم بلا مانع است.