طرز تهیه دسر انجیر

دسر انجیر ترکیه با انجیر چی درست کنم طرز تهیه شیر انجیر فیلم طرز تهیه شربت انجیر دسر انجیر و گردو با انجیر خشک چی درست کنم دسر با انجیر تازه

دسر انجیر یکی از انواع دسرهای خوشمزه و بین المللی است که با رسپی های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه دسر انجیر در ادامه با سایت پانا مگ همراه باشید.

مواد لازم دسر انجیر
انجیر خشک۲۵ عدد
شکر۱ لیوان
آب۲ لیوان
مغز گردوبه مقدار کافی

طرز تهیه دسر انجیر

مرحله اول

برای تهیه دسر انجیر خوشمزه در ابتدای انجیرها را درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس مقداری آب جوش روی آنها ریخته و اجازه می دهیم استراحت کند تا کاملا نرم شوند. زمانی که انجیرها نرم شدند، سر آنها را با چاقو برش می زنیم.

مرحله دوم

حالا لبه های انجیر را به سمت داخل جمع کرده و یک مغز گردو که از وسط دو نیم کردیم وسط انجیرها قرار می دهیم و انجیرها را درون یک تابه مناسب به صورت مرتب می چینیم. در ادامه آب و شکر را به صورت پخش روی انجیرها می ریزیم.

مرحله سوم

در این مرحله تابه را روی حرارت متوسط گذاشته و اجازه می دهیم آب بجوشد. پس از جوش آمدن آب بلافاصله حرارت را کم کرده و اجازه می دهیم انجیرها کاملا پخته و تغییر رنگ بدهند. زمانی که انجیرها پخته شدند، تابه را از روی حرارت بر می داریم.

مرحله چهارم

در این مرحله انجیرهای پخته شده را درون ظرف مورد نظرمان گذاشته و اجازه می دهیم کاملا خنک شوند. در نهایت به دلخواه دسر انجیر را با خامه صبحانه و پودر پسته تزیین کرده، سپس سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 14 شهریور 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پانا مگ و لینک مستقیم بلا مانع است.