طرز تهیه کوکو سیب زمینی ساده و فوری با طعم جذاب و بینظیر

طرز تهیه کوکو سیب زمینی ساده و فوری با طعم جذاب و بینظیر

طرز تهیه کوکو سیب زمینی ساده کوکو سیب زمینی یکی از انواع غذاهای ساده و بسیار خوشمزه در خاورمیانه است که در کشور …

طرز تهیه خورش لوبیا سبز مخصوص رستورانی با طعم بی نظیر

طرز تهیه خورش لوبیا سبز مخصوص رستورانی با طعم بی نظیر

طرز تهیه خورش لوبیا سبز خورش لوبیا سبز، آن قدری خوش رنگ و لعاب و زیباست که بی شک می توان تصویر آن …

طرز تهیه سوپ هویج ساده برای تقویت بدن با طعم بی نظیر

طرز تهیه سوپ هویج ساده برای تقویت بدن با طعم بی نظیر

طرز تهیه سوپ هویج سوپ هویج از سوپ های خوشمزه بین المللی است که معمولا برای تقویت بدن و درمان بیماران استفاده می …

طرز تهیه تر حلوا

طرز تهیه ترحلوا ساده طرز تهیه ترحلوا با آرد گندم طرز تهیه ترحلوا یزدی طرز تهیه ترحلوا تبریزی طرز تهیه حلوا ترک گیلانی طرز تهیه ترحلوا با آرد برنج طرز تهیه ترحلوا ارومیه طرز تهیه ترحلوای شیرازی

تر حلوا یکی از انواع حلواهای سنتی و خوشمزه ایرانی است که اصالت آن متعلق به شهر شیراز می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه تر حلوا در ادامه با سایت پانا مگ همراه باشید.

مواد لازم تر حلوا
نشاسته½ لیوان
شیر۳ لیوان
آرد برنج¼ لیوان
آب۲ لیوان
گلاب½ لیوان
شکر۱ لیوان
زعفرانبه مقدار لازم

طرز تهیه تر حلوا

مرحله اول

برای تهیه تر حلوا خوشمزه ابتدای کار یک ظرف مناسب انتخاب می کنیم، سپس آب سرد را درون ظرف می ریزیم. در ادامه نشاسته را به آب اضافه می کنیم، سپس خوب مخلوط می کنیم تا نشاسته در آب حل شود.

مرحله دوم

در این مرحله یک ظرف جداگانه انتخاب می کنیم، سپس شیر را درون ظرف می ریزیم. در ادامه آرد برنج را به ظرف حاوی شیر اضافه می کنیم، سپس خوب مخلوط می کنیم تا آرد برنج در شیر به طور کامل حل شود.

مرحله سوم

حالا مخلوط نشاسته و آب را از صافی رد می کنیم و به ظرف حاوی مخلوط شیر و آرد برنج اضافه می کنیم، سپس روی حرارت قرار می دهیم. در ادامه مدام هم می زنیم، وقتی به غلظت فرنی رسید شکر اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله شکر را مخلوط می کنیم تا ذرات شکر حل شود. در ادامه وقتی مواد غلیظ تر شد، گلاب را اضافه می کنیم، سپس حرارت را بسیار ملایم می کنیم و به مدت ۱ ساعت مدام هم می زنیم تا مواد ته نگیرد.

مرحله پنجم

حالا وقتی رد قاشق روی حلوا ماند، یعنی غلظت حلوا مناسب است. در ادامه یک ظرف مناسب انتخاب می کنیم، سپس درون آن را با مقداری روغن چرب می کنیم. در ادامه نیمی از مواد را داغ داخل ظرف مورد نظر می ریزیم.

مرحله ششم

در این مرحله نیمی دیگر از حلوا را با زعفران مخلوط می کنیم، سپس داغ روی حلوای سفید می ریزیم تا به هم بچسبند. در ادامه تر حلوا را به مدت ۳ تا ۴ ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا خودش را ببندد.

مرحله هفتم

در نهایت تر حلوا را از یخچال خارج می کنیم و درون ظرف بر می گردانیم، سپس با چاقو یا قالب به فرم دلخواه برش می زنیم. در ادامه تر حلوا ها را درون ظرف مورد نظر بچینید، سپس با غنچه گل محمدی تزئین کنید. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 9 آذر 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پانا مگ و لینک مستقیم بلا مانع است.