طرز تهیه پلو شوشتری مجلسی با مرغ و طعمی بی نظیر

طرز تهیه پلو شوشتری مجلسی با مرغ و طعمی بی نظیر

طرز تهیه پلو شوشتری مجلسی پلو شوشتری یکی از انواع غذاهای پلویی خوشمزه ایرانی است که همانطور که از نامش بر می آید …

طرز تهیه سالاد تن ماهی

طرز تهیه سالاد تن ماهی با سیب زمینی طرز تهیه سالاد تن ماهی با کاهو طرز تهیه سالاد تن ماهی با شوید طرز تهیه سالاد تن ماهی و لوبیا چیتی طرز تهیه سالاد تن ماهی ساده طرز تهیه سالاد تن ماهی رژیمی طرز تهیه سالاد تن ماهی با کرفس طرز تهیه سالاد تن ماهی با ماکارونی

سالاد تن ماهی از سالادهایی محسوب می شود که می توانیم آنرا به عنوان یک وعده غذایی کامل سرو کنیم، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه سالاد تن ماهی در ادامه با سایت پانا مگ همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
کنسرو تن ماهی۱ عدد
سیب زمینی۲ عدد متوسط
خیارشور۴ عدد متوسط
کنسرو نخود فرنگی۴ قاشق غذاخوری
سس مایونزبه مقدار کافی
شوید تازه۲ قاشق غذاخوری
نمک، فلفل سیاه و فلفل قرمزبه مقدار کافی

طرز تهیه سالاد تن ماهی

مرحله اول

برای تهیه سالاد تن ماهی مجلسی ابتدای کار پوست سیب زمینی ها را جدا می کنیم، سپس می شوییم و به صورت نگینی خرد می کنیم. در ادامه سیب زمینی را درون یک قابلمه حاوی آب می ریزیم و قابلمه را روی حرارت قرار می دهیم.

مرحله دوم

حالا اجازه می دهیم سیب زمینی درون آب جوش بماند تا کاملا آب پز شود. در ادامه کنسرو تن ماهی را درون یک قابلمه حاوی آب قرار می دهیم، سپس قابلمه را روی حرارت زیاد می گذاریم و اجازه می دهیم تن ماهی به مدت ۲۰ دقیقه درون آب جوش بماند.

مرحله سوم

در این مرحله پس از گذشت این زمان کنسرو تن ماهی را از قابلمه خارج می کنیم، سپس تن ماهی را از صافی رد می کنیم تا روغن اضافی اش خارج شود. در ادامه گوشت تن ماهی را ریش ریش می کنیم و درون یک ظرف مناسب می ریزیم.

مرحله چهارم

حالا سیب زمینی را درون آبکش می ریزیم و اجازه می دهیم آب اضافی اش خارج شده، سپس کاملا خنک شود. در ادامه شوید را می شوییم، سپس درون آبکش قرار می دهیم و اجازه می دهیم آب اضافی اش کاملا خارج شود.

مرحله پنجم

در این مرحله شوید را روی تخته گوشت قرار می دهیم، سپس به صورت ریز خرد می کنیم و به تن ماهی اضافه می کنیم. درادامه سیب زمینی را به همراه نمک، فلفل سیاه و فلفل قرمز به تن ماهی اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم.

مرحله ششم

حالا خیارشور را می شوییم، سپس به صورت نگینی ریز خرد می کنیم. در ادامه کنسرو نخود فرنگی را درون آبکش می ریزیم تا آب اضافی شان خارج شود، سپس نخود فرنگی را به همراه خیارشور و سس مایونز به مخلوط تن ماهی اضافه می کنیم.

مرحله هفتم

در نهایت سالاد تن ماهی را با قاشق زیر و رو می کنیم تا مواد سالاد به سس آغشته شوند. در آخر سالاد تن ماهی را درون یخچال قرار می دهیم و اجازه می دهیم به مدت ۲ ساعت استراحت کند تا مزه ها با هم ترکیب شوند. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 21 اسفند 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پانا مگ و لینک مستقیم بلا مانع است.